MČR vzduchové zbraně

Střelci přivezli 9 medailí z Mistrovství ČR

Ve dnech 12.-13. 3. 2022 probíhalo v Plzni – Lobzích Mistrovství ČR ze vzduchových zbraních. Za SSK Spartak Bílovec se na tyto vrcholné závody sezóny kvalifikovalo rekordních 13 sportovců. Tak velkou klubovou účast neměl žádný jiný oddíl v ČR. Naši borci se nejenom kvalifikovali, ale také bojovali o medaile, které  získali.   V individuálních závodech – závody jednotlivců v kategorii mladších dorostenců má Bílovec Mistra ČR Adama Hona. Ve stejné kategorii získal ještě bronz Eda Rychlík. V kategorii starších dorostenců získal  bronzovou medaili Ondra  Tenk. V juniorkách získala také bronz Veronika Dobešová. Tím však úspěchy našich střelců ještě neskončily. Umístili se výborně i v kategoriích družstev. Družstva byla složena ze členů Moravskoslezského krajského sdružení – tzn. děvčata i chlapci v jedné věkové kategorii za Severní Moravu. První místo a titul Mistrů ČR za mladší dorostenky získalo družstvo ve složení : Karla Joslová – SSK Spartak Bílovec, Amálie Motyková – SSK Policie Ostrava, Vendula Bernardová – SSK Břidličná.

První místo a titul Mistra ČR za mladší dorostence získalo družstvo ve složení : Eduard Rychlík – SSK Spartak Bílovec, Filip Čupka – SSK Policie Ostrava, Lukáš Mlčoušek – SSK Frenštát p. Rad., Vicemistra ČR za mladší dorostence získalo družstvo ve složení: Václav Holub, Adam Hon, Ondřej Lušňák – všichni za SSK Spartak Bílovec. Za starší dorost získalo titul Mistrů ČR družstvo ve složení : Ondřej Tenk – SSK Spartak Bílovec, Vendula Sochorová – SSK Břidličná, Anna Štefánková – SSK Kovona Karviná. Bronzovou medaili získalo v kategorii ženy,juniorky družstvo ve složení: Veronika Dobešová – SSK Spartak Bílovec, Eliška Kubešová – SSK Policie Ostrava, Michaela Witková – SSK Opava.

Kromě medailových umístění musíme zmínit i velmi dobré výkony a krásné umístění našich nejmladších děvčat  Karly Joslové a Sáry Vilšerové. Děvčata obsadila ve své kategorii 9. a 10. místo se stejným výsledkem.

Troufáme si říci, že SSK Spartak Bílovec byl nejúspěšnějším oddílem na letošním Mistrovství ČR. Naši sportovci, moc vám za krásné výkony děkujeme!