Malý zázrak v Liberci

Malý zázrak v Liberci

Ve dnech 17.-19.1.2020 se v Liberci konaly mezinárodní závody ve vzduchových zbraních GP Liberec a Memoriál M. Emingera, kterých se zúčastnili i čtyři naši mladí, nadějní střelci z Bílovce. Naši střelci o sobě dali vědět už v prvním závodě, kdy v základním závodě obsadili první místo Jindřich Josl 360b., 3. Kryštof Jabůrek 353b., 5. Vašek Holub 352b. a 10. místo Ondra Lušňák 338b. Po finálovém závodě, do kterého se nominuje prvních osm sportovců, obsadili Kryštof Jabůrek osmé místo, Vašek Holub sedmé místo a Jindra Josl dokonce první postupové místo uhájil a závod VzPi 40 dorost vyhrál! Naši svěřenci stříleli finále poprvé v životě a předvedli úžasné výkony.

V sobotu 18.1. 2020 potom probíhal netradiční závod tzv. „Super finále,“ kdy do tohoto závodu postoupili pouze vítězové v každé kategorii a disciplíně. Vzniklo proto netradičně složené finále (osmi nejlepších sportovců) z různých kategorií – muži, ženy, junioři i dorostenci, tak i disciplín – pistole i pušky. Absolutní vítěz tohoto finále mohl získat 1000,- € nebo si mohl odnést elektronický terč v hodnotě cca 30 tis. Kč. Tento netradiční závod se začal střílet až v pozdních večerních hodinách a přišli se na něj podívat téměř všichni střelci. Nikdo si takový závod nechtěl nechat ujít. Atmosféra byla neskutečná – obecenstvo šílelo – pískalo se, skandovalo, bubnovalo se na všechno, na co se jenom dalo. Hlavně se halou neslo „Bílovec jede,“ protože náš mladý dorostenec Jindra Josl přiváděl diváky k varu. Porážel jednoho dospělýma za druhým, nechal za sebou reprezentanty, ženy i muže. Nestačil pouze na vítěze - puškaře Radka Mikulčíka. Jindra vyhrál neskutečným způsobem druhé místo a pro svůj klub SSK Spartak Bílovec získal elektronický terč. Někteří z obecenstva, kteří ještě neví, kde leží město Bílovec, si po tomto adrenalinovém zážitku jistě Bílovec na mapě najdou! Všichni Jindrovi tleskali, naši střelci ho vyhazovali do výšky a dávali mu hopla.

V neděli se střílel další závod a to GP Liberce, kde se našim střelcům už tolik nedařilo, ale i tak opět nezklamal Jindra Josl a výkonem 364b. obsadil 3. místo.

Na tento víkend budeme ještě dlouho vzpomínat. Neskutečný zážitek a „naše“ neskutečně šikovné děti. Jindro, Vašku, Kryštofe a Ondro díky!