Finále Českého poháru talentované mládeže

Jindra Josl stříbrný ve Finále Českého poháru talentované mládeže

Dne 5.9.2020 proběhlo na střelnici v Plzni – Lobzích Finále Českého poháru talentované mládeže. Na tento závod se nominovalo 9 našich střelců. Tímto počtem devíti sportovců jsme měli nejvyšší účast ze všech soutěžících klubů. Devět želízek v ohni! Nezklamal Jindra Josl, který dlouho svou kategorii VzPi 40 dorostenců vedl a závod měl úžasně rozjetý. Bohužel poslední položkou 88b. nakonec o jediný bod prohrál s Martinem Cundou z SSK Policie Ostrava a skončil na krásném druhém místě. I tak je výsledek 366b. vynikající. Ohromnou radost a velmi milé překvapení nám připravil náš Eda Rychlík (jeden z nejmladších účastníků finále), který do tohoto závodu postupoval z úplně posledního postupového místa. Eda to nevzdal a tvrdě se do závodu zakousl. Položkami 89, 91, 90 nás přiváděl k varu a měl našlápnuto opravdu vysoko. Škoda však poslední položky 81b. , kde mu utekla jedna rána a celý závod dostřílel 2 sekundy před koncem. Celkový výsledek 351b. a Edův osobní rekord stačil na skvělé 10. místo. Standardní výkony předvedli v tomto závodě Kryštof Jabůrek 353b. 8. místo a Ondra Lušňák 347b. 16. místo. Ostatním našim dorostencům se už tolik nedařilo. Vašek Holub s 341b. obsadil 34. místo, Matěj Mrva s 323b. obsadil 36. místo a Adam Hon s 319b. 37. místem uzavíral startovní pole.

V dorostenkách jsme měli dvě postupující závodnice. Veronika Dobešová se slušným výkonem 358b. obsadila 6. místo a Beátka Hrbáčová s 337b. skončila šestnáctá.

Z plzeňského finále si Bílovec odvezl nejenom stříbro a největší klubovou účast, ale v porovnání s výkony z loňského roku se výsledky našich sportovců zlepšily v průměru téměř u všech skoro o deset bodů. Dobrá práce děti, děkujeme!