Bílovečtí střelci se v Plzni neztratili

O víkendu 9.- 10.3. 2019 se na střelnici v Plzni – Lobzích konal vrcholný závod sezóny Mistrovství České republiky ze vzduchových zbraní. Za Sportovně střelecký klub Bílovec (SSK Bílovec) se na tento vrcholný závod nominovalo šest mladých střelců a to ve dvou kategoriích – mladší dorostenci a mladší dorostenky. Už samotná nominace šesti střelců byla úžasná, ale co se dělo v Plzni při samotném závodě bylo přímo neskutečné. Děti se nenechaly zastrašit obrovskou střeleckou halou s elektronickými terči ani velkou účastí sportovců z celé republiky. K samotnému závodu přistoupily velice svědomitě a statečně a bylo to znát! V kategorii mladší dorostenci  VzPi 40 Jindra Josl  s výkonem 353 bodů a s vyrovnaným osobním rekordem obsadil nádherné 10. místo, Vašek Holub s osobním rekordem 342 bodů obsadil 15. místo, Ondra Lušňák  s krásným výsledkem 337 bodů se umístil na 20. místě a Kryštof Jabůrek nastřílel 318 bodů a umístil se na 35. místě z celkových 38 startujících sportovců. Ve stejné kategorii tedy mladší dorostenci družstva  naši střelci ve složení Jindra Josl, Vašek Holub a Ondra Lušňák vybojovali krásné 5. místo z celkových 12-ti družstev a jenom 10 bodů je dělilo od bronzové medaile.  V kategorii mladší dorostenky Adélka Bierská nastřílela 287 bodů a skončila na 28. místě. O největší radost a ohromné překvapení se však postarala naše Veronika Dobešová, která v kategorii mladší dorostenky VzPi 40 svým výkonem 352 bodů obsadila 7. místo a jako členka družstva Moravskoslezského sdružení společně s Michaelou Wittkovou z SSK Opava a Lucií Rozsívalovou z SSK Frenštát získala dokonce Titul Mistra České republiky pro rok 2019!

Naši mladí střelci jeli do Plzně sbírat cenné zkušenosti a kromě toho už sbírali i cenné kovy. Udělali nám obrovskou radost a my jim za to velmi děkujeme.