Bílovecká střelnice má elektroniku

Bílovec má elektronickou střelnici

V sobotu 3.10. 2020 se na střelnici SSK Spartak Bílovec konaly první závody na elektronické terče. Toto elektronické vybavení má bílovická střelnice jako jedna z mála v republice. Bílovická střelnice se může pyšnit zatím devíti plně elektronickými stavy a další čtyři bychom měli mít na začátku roku. K tomuto špičkovému vybavení nám obrovskou měrou přispěli – Spartak Bílovec a náš největší sponzor firma Railsformers s.r.o. – Ing. Jiří Kubica. Za tuto pomoc bychom jim chtěli velmi poděkovat. Naši mladí střelci mají tak vytvořeny ty nejlepší podmínky pro další zlepšování a růst výkonnosti. Tyto podmínky jsou již srovnatelné i s těmi světovými. A v čem spočívá výhoda elektronických stavů? Střílí se na terče, které snímá počítač. Ten ránu okamžitě vyhodnotí (bez počítání rozhodčích). Rána se zobrazí závodníkovi ihned na monitoru, který má před sebou. Rovněž pro případ finále je rána vyhodnocená i na desetiny. Závodník okamžitě vidí své jednotlivé položky i konečný výsledek. Tímto šetříme nejenom práci rozhodčích, ale také čas a hlavně již nemusíme používat drahé papírové terče.

Jak vůbec tento náš první závod na elektronické terče - Pohár Spartaku Bílovec dopadl?

Za mladší dorostence VzPi 40 zvítězil Jindra Josl parádním výsledkem 372b. před Martinem Cundou a Ondrou Tenkem oba 367b. a oba SKP Policie Ostrava. Pátý skončil Adam Hon s 350b., šestý Vašek Holub 343b. Do první desítky se s výkonem 314b. umístil na osmém místě Kubík Jaroš a Max Richter s 307b. obsadil desáté místo.

V mladších dorostenkách VzPi 40 byla druhá Anetka Kubíčková s 336b. a naše nejmladší střelkyně Karla Joslová s 327b. skončila na krásném bramborovém čtvrtém místě.

juniorky a ve VzPi60 skončila na druhém místě Beáta Hrbáčová s 515b.