Bílovecká liga

V sobotu 22.2.2020 proběhlo poslední 4. kolo Bílovecké ligy. Toto poslední kolo bylo finálové tzn., že se ze všech závodů sečtou výsledky a vyhlásí se celkový vítěz.  Účast na všech čtyřech kolech byla vysoká, avšak to poslední, finálové kolo, bylo s absolutně nejvyšší účastí. Za všechny kola ligy můžeme uvést cca 300 startů.

Soutěžilo se v disciplínách : vzduchová pistole VzPi 40 – kategorie mladší dorostenci,  VzPi 40 mladší dorostenky, VzPi 40 starší dorost, VzPi 60 ženy a juniorky, VzPi 60 muži a junioři. Také se na naší střelnici v Bílovci soutěžilo v rychlopalné vzduchové pistoli.

Jak jsme již zmínili výše, účast byla obrovská a hlavně této „domovské“ ligy se zúčastnily téměř všechny děti z SSK Spartak Bílovec. I ti, kteří se střelbou začali v září a říjnu , zde sbírali své první cenné zkušenosti. A právě naši mladí střelci nám udělali velkou radost svými výkony. Dokonce sbírali i při tak velké konkurenci cenné medaile. V kategorii mladší dorostenci se na nádherném třetím místě umístil Jindra Josl a na krásném pátém- ještě oceňovaném místě skončil, po velkém boji s Vaškem Holubem,  Kryštof Jabůrek. Vašek nakonec obsadil nevyhlašované šesté místo, ale i tak je to skvělé umístění.

V kategorii starší dorost se naše Beátka Hrbáčová umístila, i díky skvělému poslednímu výsledku a svým osobním rekordem, na třetím místě.

Bylo opravdu oč bojovat, jelikož ceny byly bohaté. Sportovci si odnášeli nejenom medaile, ale i poháry a finanční odměnu. Tyto hodnotné ceny předávali sportovcům zastupitelé města a to přímo ti nejvyšší. Děti přišli podpořit a ocenit paní starostka Mgr. Renáta Mikolášková a pan místostarosta Zbyněk Bajnar.

Tuto ligu pořádáme již druhým rokem a jsme nesmírně rádi, že každým rokem přibývá více účastníků. Letos se ligy dokonce zúčastnil i závodník z Polska. Pevně věříme, že příští rok přibude i zahraničních účastníků.