Bílovec má Mistra ČR

Bílovec má Mistra ČR

Z důvodu coronavirové pandemie se konalo Mistrovství České republiky ze vzduchových zbraní místo v březnu až nyní 15.-17. 10. 2021. Tento „odklad“ prospěl našim střelcům, kteří pilně trénovali i přes letní prázdniny. Tato píle se vyplatila. Naši střelci si z Mistrovství ČR v Plzni odvezli všechny cenné kovy. Největší radost nám udělal Ondra Tenk, který se stal s výkonem 368 b. v kategorii VZPi 40 starší dorostenci Mistrem České republiky. Ani mladší dorostenci však nezůstali pozadu. Po nervydrásajícím závodě, kdy do poslední rány nebylo rozhodnuto, zda to oběma našim klukům výjde, získali dvě medaile. Ondra Lušňák s nástřelem 359 b. se stal Vicemistrem ČR a Jindra Josl s 358 b. získal bronz! V juniorkách se také neztratila ani Beáta Hrbáčová a s nástřelem 532 b. VZPI 60 obsadila krásné, osmé finálové místo.

A aby toho nebylo málo, tak Bílovec bodoval i v družstvech. Ve starším dorostu získalo družstvo Moravskoslezského krajského sdružení A ve složení Barbora Holubová (SSK Břidličná), Anna Štefánková (SSK Kovona Karviná), Ondra Tenk (SSK Spartak Bílovec) titul Mistra ČR.

Družstvo mladších dorostenců SSK Spartak Bílovec ve složení Jindra Josl, Vašek Holub a Eda Rychlík získalo bronzové medaile a stejně tak družstvo mladších dorostenek Moravskoslezského krajského sdružení ve složení Natálie Bigošová , Amálie Motyková obě (SKP Ostrava) a naše Karla Joslová (SSK Spartak Bílovec) si rovněž odvážely bronz.

Celkem se tohoto MČR v Plzni zúčastnilo devět střelců z Bílovce. Děti nám udělaly obrovskou radost. Je krásné být součástí takového týmu. Děti děkujeme za krásné sportovní zážitky!

Jana a Martin Tenkovi - trenéři